Informácie pre stravníkov Vrátenie preplatku Tlačivá Prevádzkový poriadok ŠJ Kontakty Pokyny k stravovaniu

Školské stravovanie

Informácie pre stravníkov

Vážení rodičia, milí stravníci,

od 1.9 2021 je v školskej jedálni nainštalovaný elektronický systém výdaja a objednávania stravy s využitím osobných identifikačných čipov od ascAgendy. Stravníkovi je čipový prívesok zapožičaný zdarma, prostredníctvom triedneho učiteľa, je neprenosný a oprávňuje vlastníka na odber jedného obeda. Stratu čipu je potrebné okamžite nahlásiť triednemu učiteľovi (resp. vedeniu školy), ktorý ho zablokuje. Čipový systém evidencie stravníkov slúži na zefektívnenie výdaja a objednávania stravy.

Nový modul umožňuje škole zverejniť jedálny lístok, povoliť žiakom alebo zákonným zástupcom prihlasovať alebo odhlasovať sa zo stravy na www stránke alebo cez mobilnú aplikáciu – Edupage.

Nový modul umožňuje škole zverejniť aj  evidenciu platieb. Systém je schopný automaticky predpísať žiakom mesačné platby, do ktorých započíta aj rozdiely z predošlých mesiacov. Chceme tak docieliť ucelený prehľad o stravníkoch, ako aj možnosť pre rodičov skontrolovať si stravovanie dieťaťa v školskej jedálni.

Odhlasovanie a prihlasovanie žiakovo zo stravy

1. Stravník je prihlásený na stravovanie len na základe podpísanej prihlášky na stravovanie. V prípade neprítomnosti žiaka je zákonný zástupca povinný odhlásiť svoje dieťa zo stravy najneskôr do 6.30 hod rána toho dňa z obedu alebo večere. Raňajky, desiatu, olovrant je možné odhlásiť najneskôr deň vopred do 13.30 hod.  len cez aplikáciu EDUPAGE. V prípade choroby  je možne prvý deň si prísť po jedlo osobne. Za neodobratú stravu sa neposkytuje náhrada. V prípade ak zákonný zástupca neodhlási svoje dieťa zo stravy v deň kedy sa nezúčastnilo výchovno – vzdelávacej činnosti,  nemá žiak nárok na dotáciu na stravu a je povinný zaplatiť príspevok na stravné v plnej výške.

Spôsob úhrady

1. Stravné sa uhrádza najneskôr do 15. dňa v mesiaci bezhotovostným spôsobom nasledovnými spôsobmi:
- trvalým príkazom
- bezhotovostným stykom – internetom banking
- poštovou poukážkou
- platbou v hotovosti v banke

Číslo účtu 7000 588 256/8180

IBAN SK 91 8180 0000 0070 0058 8256

VS –identifikačné číslo stravníka vygenerované cez Edupage

2. Stravník si nastaví trvalý príkaz v banke, alebo platí každý mesiac sumu predpis, ktorý mu je vygenerovaný v Edupage.  Platba musí byť zrealizovaná aj s variabilným symbolom a pripísaná na účet školy do 20.dňa v mesiaci. Aby sme sa vyhli rôznym nedorozumeniam žiadame stravníkov a rodičov o včasné uhrádzanie stravného

3. V prípade neuhradenia stravného v danom mesiaci môže byť stravník vylúčený zo stravovania.

4. Preplatky budú prevedené bezhotovostne na účet v banke len na základe písomnej žiadosti, ktorú podá zákonný zástupca žiaka. Vyúčtovanie stravy  bude 1x ročne v júli. Pokiaľ stravník nepožiada o vrátenie preplatku stravu na bankový účet budú mu finančné prostriedky ponechané na stravovacom účte ako platby budúceho obdobia.

Bližšie informácie získate u vedúcej ŠJ – tel. kontakt 0915831495.